HTC One M8 może trafić do sprzedaży z preinstalowanym Windows Phone 8.1

Tajwańska firma HTC nie zaprezentowała jeszcze żadnego nowego telefonu z systemem Windows Phone 8.1 i w całości skupiła się na rozwoju urządzeń opartych o platformę Android. Niewykluczone jednak, że już niedługo w sprzedaży pojawi się takie urządzenie. Jeśli tak się stanie, może być ono bliźniaczo podobne do obecnego już w sprzedaży smartfona.

HTC to producent borykający się z poważnymi problemami finansowymi. Urządzenia produkowane przez tajwańską firmę są bardzo dobrej jakości, ale przedsiębiorstwo nie radzi sobie z marketingiem, a kolejne sztandarowe smartfony sprzedają się poniżej oczekiwań. Nieco oddechu firmie dała odsprzedaż firmy Beats Audio oraz premiera dobrze przyjętego przez rynek telefonu HTC One M8.

Konkurencja wśród telefonów z Androidem jest jednak spora, a klienci zainteresowani HTC One M8 mogą równie dobrze sięgnąć po Xperię Z2 od Sony, Galaxy S5 od Samsunga lub najmłodszy z nich wszystkich G3 od LG. Takiego tłoku nie ma w przypadku platformy Windows Phone, gdzie kolejni producenci dopiero zaczynają czynić nieśmiałe próby konkurencji z rodziną urządzeń Lumia.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
HTC One M8 może trafić do sprzedaży z preinstalowanym Windows Phone 8.1

Niewykluczone jednak, że HTC postanowi zaatakować ten segment rynku mobilnego i wyda już niedługo nowy smartfon. Wygląd obudowy tego urządzenia nie będzie też żadnym zaskoczeniem. Jak donosi serwis The Verge, tajwańska firma rozważa obecnie, czy nie wypuścić do sprzedaży swojego topowego smartfona HTC One M8 w praktycznie niezmienionej formie z oprogramowaniem Microsoftu. Nowy smartfony HTC miałby nosić nazwę One W8 i dzielić specyfikację ze starszym bratem.

Niespodzianką ma być obsługa etui Dot View, ale do tego potrzebne jest wsparcie systemu operacyjnego. Ta funkcja w Windows Phone 8.1 ma pojawić się dopiero po nadchodzącej w sierpniu aktualizacji o nazwie Windows Phone 8.1 Update 1. Wtedy też można oczekiwać premiery HTC One W8, jeśli producent faktycznie zdecyduje się dopuścić takie urządzenie do sprzedaży..

źródło: theverge.com