HTC One M8 pozwolił tajwańskiej firmie wyjść z dołka

Firma HTC ogłosiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2014 roku. Dzięki smartfonowi One M8 są one bardzo optymistyczne.

W ostatnim okresie firma HTC nie radziła sobie dobrze. Dobitnie potwierdziły to wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące 2014 roku, zgodnie z którymi tajwański producent zanotował stratę wynoszącą 1,88 mld dolarów tajwańskich, co daje blisko 63 mln USD. W analogicznym okresie roku 2013 mógł się cieszyć z niewielkiego zysku.

HTC One M8

Po ogłoszeniu wyników za pierwszy kwartał firma HTC zapowiedziała, że w kolejnym "wyjdzie na plus". Lekiem miał tutaj okazać się nowy flagowy smartfon, czyli model One M8.

HTC One M8

HTC One M8

Produkt ten okazał się bardzo udany, co potwierdzają opinie osób zajmujących się testami sprzętu oraz zwykłych konsumentów z całego świata. Oczywiście opinie opiniami, lecz dla tracącej grunt pod nogami firmy najważniejsze było, czy sukces medialny przełoży się na sprzedaż urządzenia. Obawy były tutaj tym większe, że również dobrze ocenianemu modelowi One M7 się to nie udało.

Dzisiaj wiemy już jednak, że One M8 pomógł wyjść firmie HTC na prostą. Wyniki za drugi kwartał 2014 roku wykazały bowiem, że tajwański producent zanotował co prawda niewielki, ale jednak zysk netto wynoszący 75 mln USD.