HTC One M8 w plastikowej wersji będzie dużo tańszy. Ktoś chętny?

Firma HTC szykuje się do wprowadzenia na rynek tańszej wersji smartfona HTC One M8. W zamian za znacznie niższą cenę zaoferuje on plastikową obudowę.

Jednym z elementów wyróżniających smartfon HTC One M8 jest obudowa unibody, która w porównaniu do poprzedniego HTC One zamiast w 70% stworzona została w 90% z aluminium. Dzięki temu nie ma więc, tak jak w przypadku Galaxy S5, "udawania", że mamy do czynienia z urządzeniem klasy Premium, co z chęcią podkreśla tajwańska firma.

Dzisiaj dowiadujemy się, że HTC powalczy ostro z konkurencją także cenowo. Zamierza to zrobić za pośrednictwem nowej wersji HTC One M8, która będzie oferowała identyczną specyfikację, lecz zostanie wyposażona w plastikową obudowę. Dzięki temu zabiegowy konsument sam będzie decydował, czy zechce zapłacić więcej za możliwość pochwalenia się w towarzystwie śliczną, aluminiową obudową, czy też nie zależy mu na tym aż tak bardzo.

Czy to się jednak opłaca?

Jak najbardziej. Plastikowa wersja HTC One M8 ma być bowiem znacząco tańsza: na rynku chińskim będzie kosztowała 3000 juanów, czyli ok. 480 USD.

Jesteście zainteresowani plastikowym flagowcem HTC One M8?