HTC One M8 w wersji Dual SIM trafi wreszcie do Europy

HTC One M8 to tegoroczny flagowiec tajwańskiej firmy. Urządzenie zaprezentowane zostało niedługo po zakończeniu targów MWC 2014 w Barcelonie i bardzo szybko trafiło do sprzedaży, także w naszym kraju

Smartfony HTC One M8 jest jednym z najlepszych telefonów pracujących pod kontrolą systemu Android dostępnym w sprzedaży, a konkurują z nim takie urządzenia jak Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 i LG G3. Jedną z zalet HTC One M8 nad pozostałymi modelami innych firm z najwyższej półki jest dodatkowa wersja Dual SIM. Podobnie jednak jak w przypadku zeszłorocznego HTC One, dostępność modelu ze slotem na dwie karty SIM jest dość ograniczona.

Do tej pory HTC nie oferowało One M8 w wersji Dual SIM na terenie Europy, ale to na szczęście się zmienia. Do sklepów na terenie Starego Kontynentu trafić sztandarowe urządzenia tajwańskiego producenta właśnie takim wydaniu. Niestety, użytkownicy zainteresowani topowym smartfonem z systemem Android będą musieli uzbroić się w spory zapas gotówki.

HTC One M8 w wersji Dual SIM trafi wreszcie do Europy

Na początku HTC One M8 Dual SIM trafi do sprzedaży w trzech krajach: w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii i możliwe że w późniejszym terminie dystrybucja rozszerzy się na inne państwa. Smartfon wyceniony został bardzo wysoko i kosztuje aż 799 euro. One M8 w wersji ze slotem na jedną kartę SIM kosztuje 570 euro na wolnym rynku, a różnica między dwoma modelami w przeliczeniu na złotówki to około tysiąca złotych. Cena zastanawiająca, ponieważ HTC One M8 w wersji zwykłej oraz Dual SIM nie różnią się niczym poza slotem na dodatkową kartę.

źródło: pocketnow.com