HTC One M8 w wersji mini bez dwóch aparatów, za to z większą liczbą pikseli

Mniejsza wersja smartfona HTC One M8, czyli HTC One mini 2, zaoferuje "zwykły" pojedynczy aparat fotograficzny.

W marcu poznaliśmy najnowszy flagowy smartfon firmy HTC, model noszący oznaczenie HTC One M8. Urządzenie to na tle "androidowej" konkurencji wyróżnia się dwoma elementami: aluminiową obudową oraz interesującym aparatem fotograficznym. W przypadku tego drugiego elementu tajwańska firma zdecydowała się na zastosowanie zestawu dwóch aparatów, z których jeden odpowiada za rejestrację głębi, dzięki czemu już po wykonaniu zdjęcia mamy możliwość wyostrzenia jego wybranego elementu (nie jest to robione programowo, czyli poprzez „składanie” wielu zdjęć).

HTC One M8 mini

Oczywiście jak w przypadku każdego nowego flagowca również w model HTC One M8 doczeka się wersji mini. Niezawodny mikrobloger @evleaks twierdzi jednak, że wbrew wcześniejszym oczekiwaniom urządzenie to nie będzie nosiło oznaczenia HTC One M8 mini, lecz HTC One mini 2.

HTC One mini 2 ze "zwykłym" aparatem

Kilka dni temu pojawiły się spekulacje, że HTC One mini 2 nie będzie oferował jak HTC One M8 systemu dwóch aparatów, lecz pojedynczy aparat, który za to będzie cechowała wyższa, 13-megapikselowa rozdzielczość. Wczoraj do Sieci "wyciekło prasowe zdjęcie modelu HTC One mini 2, które potwierdza zastosowanie "zwykłego" aparatu:

HTC One M8 w wersji mini bez dwóch aparatów, za to z większą liczbą pikseli

HTC One mini 2

HTC One mini 2 - specyfikacja

Czego możemy poza tym oczekiwać po wersji mini smartfona HTC One M8? Według niepotwierdzonych informacji 4,5-calowego wyświetlacza (720 x 1280 pikseli), czterordzeniowego procesora 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB wewnętrznej pamięci oraz systemu Android 4.4 z nakładką Sense 6.

AKTUALIZACJA

Mikrobloger @evleaks zamieścił właśnie kolejne prasowe zdjęcie HTC One mini 2 ukazujące różne jego wersje kolorystyczne:

HTC One M8 w wersji mini bez dwóch aparatów, za to z większą liczbą pikseli

HTC One mini 2

Aktualizacja: 05 maja 2014 10:23

Do tekstu dodałem kolejne zdjęcie.