HTC One M9 Hima może zadebiutować już w przyszłym tygodniu

HTC może wydać na samym początku przyszłego roku nowy telefon. Specyfikacja smartfona o nazwie kodowej HTC Hima pojawiła się właśnie w sieci za sprawą zrzutu ekranu prezentującego specyfikację urządzenia w benchmarku AnTuTu.

Udany model telefonu firmy HTC o nazwie HTC One M8 może doczekać się następcy na kilka miesięcy wcześniej, niż się tego spodziewaliśmy. Do tej pory topowe modele telefonów HTC debiutowały w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie. W tym roku jednak premiera nowego modelu może mieć miejsce nieco szybciej.

W internecie już teraz krąży zrzut ekranu z benchmarku wykonanego rzekomo na nadchodzącym smartfonie tajwańskiej firmy. HTC o kodowej nazwie Hima, który może trafić do sklepów już na początku stycznia pod nazwą HTC One M9, zapowiada się na urządzenie z najwyższej półki wydajnościowej.

Zrzut ekranu z AnTuTu sugeruje, że HTC Hima wyposażony zostanie w najnowszy układ Qualcomma. Na pokładzie ma znaleźć się Snapdragon 810 wspierany przez aż 3 GB pamięci operacyjnej. Oprócz tego producent ma zdecydować się na mały w porównaniu do urządzeń konkurencji ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Konsumenci czekający na nowy telefon HTC, jeśli zrzut ekranu z AnTuTu jest autentyczny, mogą spodziewać się w smartfonie HTC Hima głównego aparatu 20,7 Mpix oraz 13 Mpix przedniej kamerki do wideorozmów i zdjeć typu selfie. Całością ma zarządzać mobilny system operacyjny Google Android 5.0.1 Lollipop z nakładką Sense UI 7.0.

źródło: gsmarena.com