HTC One M9 Plus zadebiutuje w Europie

Minęło zaledwie kilka miesięcy od wiosennej premiery HTC One M9, a topowy telefon tajwańskiej firmy już doczekał się następcy. HTC wprowadza do sprzedaży w Europie kolejny smartfon o nazwie HTC One M9 Plus.

HTC One M9 został zaprezentowany na targach Mobile World Congress 2015 w Barcelonie. Urządzenie pod względem parametrów może konkurować ze sztandarowymi smartfonami konkurencji, ale nie okazało się hitem. HTC wyciągnęło wnioski z błędów popełnionych przy produkcji modeli HTC One M7 oraz HTC One M8, ale najnowszy telefon pod względem wyglądu bardzo przypominał poprzednika. Użytkowników mogła zniechęcić też wysoka cena - HTC One M9 okazał się droższy niż Samsung Galaxy S6.

HTC One M9 nie okazał się sukcesem. HTC postanowiło zaprezentować kolejny topowy model. Pierwotnie HTC One M9 Plus pojawił się tylko na rynku azjatyckim, ale teraz tak nazwany model trafi do sprzedaży również na Starym Kontynencie. Nowy telefon wygląda bardzo podobnie do HTC One M9, ale ma znacznie potężniejszą specyfikację.

HTC One M9 Plus nieco różni się od podstawowej wersji HTC One M9

HTC One M9 Plus nieco różni się od podstawowej wersji HTC One M9

HTC One M9 Plus korzysta z procesora marki Mediatek. To ośmiordzeniowa jednostka Helio X10 taktowana zegarem 2,2 GHz. Użytkownikom oddano do dyspozycji 32 GM pamięci wewnętrznej i 3 GB RAM. W telefonie pojawił się też czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem. Nie zabrakło głośników Boomsound, wyjścia HDMI, diody podczerwieni, slotu na karty microSD i wbudowanego akumulatora o pojemności 2,840 mAh.

HTC One M9 Plus wyposażony został w 5,2-calowy ekran o rozdzielczości 2K, czyli 2560 na 1440 pikseli. Producent przywrócił też podwójny tylny aparat, ale nowa Duo Camera nie jest oparta o Ultrapiksele jak w modelu HTC One M8, tylko o klasyczny 20-megapikselowy aparat. Ultrapikselowy aparat pojawił się, podobnie jak w modelu HTC One M9, z przodu urządzenia. Telefon trafi do sprzedaży w Europie, ale najpewniej mimo to nie pojawi się na polskim rynku.

źródło: slashgear.com