HTC One M9 - chyba poznaliśmy polską cenę

HTC One M9 to bardzo dobrze zapowiadający się smartfon. Na drodze do jego sukcesu stanąć może jednak zbyt wysoka cena...

Smartfon HTC One M9 to jeden z głównych konkurentów modelu Samsung Galaxy S6. W artykule "HTC One M9 skazany na porażkę?" odniosłem się do informacji na temat cen obu tych urządzeń, które pojawiły się w niektórych europejskich sklepach. Wynikało z nich, że sprzęt tajwańskiej firmy będzie o 50 euro droższy.

Biorąc to pod uwagę oraz moim zdaniem słabszą specyfikację One M9 (ma slot na kartę microSD, co jednak nie przechyla szali zwycięstwa na jego stronę) doszedłem do wniosku, że smartfon ten może cieszyć się zdecydowanie mniejszą popularnością od modelu One M8. Z Waszych komentarzy wynikało jednak, że z omawianych flagowców raczej wybralibyście One M9.

Dzisiaj związany z HTC Rafał Żółkiewicz zamieścił na Twitterze wpis z szalenie ważną informacją. Wynika bowiem z niego, że rekomendowana cena One M9 w Polsce zostanie ustalona na poziomie 3149 złotych. Dla przypomnienia, HTC One M8 zadebiutował w Polsce w cenie 2749 złotych.

Jeżeli informacja ta się potwierdzi, zaś Galaxy S6 będzie zauważalnie tańszy, to czy podtrzymujecie chęć zakupu One M9?