HTC One M9 dostanie aktualizację "naprawiającą" aparat

Smartfon HTC One M9 ma problemy z jakością zdjęć wykonywanych przez aparat główny.

Firma Samsung uznała, że jej fantastyczna technologia ISOCELL jednak taka fantastyczna nie jest wyposażając smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge w moduły aparatów Sony IMX240 o rozdzielczości 16 MP. Firma HTC również doszła do podobnego wniosku w odniesieniu do fantastycznej technologii UltraPixel. W odróżnieniu od koreańskiego producenta postawiła jednak na dosyć egzotyczne rozwiązanie w postaci 20-megapikselowego modułu aparatu Toshiby, który znalazł zastosowanie w nowym flagowcu, modelu One M9.

Przeprowadzone przez wiele branżowych serwisów testy wypadają w przypadku "tajwańskiego" połączenia, delikatnie mówiąc, źle. Jakość zdjęć wykonywanych przez HTC One M9 jest bowiem słaba (problemy z jasnością, HDR, szumami, kolorami, ostrością), co szczególnie widać przy słabszym oświetleniu.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]

Firma HTC świadoma jest problemu i szykuje poprawkę oprogramowania, która miałaby go rozwiązać. Potwierdził to Jason Mackenzie, prezes amerykańskiego oddziału HTC. Tamtejszym użytkownikom One M9 zostanie ona udostępniona 10, lub 17 kwietnia.

HTC One M9 dostanie aktualizację "naprawiającą" aparat

HTC One M9 otrzyma poprawkę