HTC One M9 ma zadebiutować razem ze smartwatchem

Od premiery ostatniego topowego smartfona HTC minął blisko rok. Już na wiosnę ma pojawić się nowy telefon o nazwie HTC One M9. Wedle ostatnich doniesień urządzenie ma zadebiutować w towarzystwie pierwszego inteligentnego zegarka w ofercie tajwańskiej firmy.

Nowy smartfon HTC ma zostać oficjalnie zaprezentowany już w marcu. Urządzenie będzie nosić najpewniej HTC One M9 w nawiązaniu do wydanego w minionym roku HTC One M8 i HTC One o kodowej nazwie M7 z 2013 roku. Jak donosi Bloomberg, w tym roku topowy telefon firmy HTC zadebiutuje razem ze smartwatchem.

Na temat HTC One M9 nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Pierwsze doniesienia wspominają o tym, że producent zdecyduje się na zamontowanie w nim klasycznego obiektywu aparatu 20 Mpix z tyłu urządzenia, a obiektyw z Ultrapikselami w tym roku pojawi się w przedniej kamerce do wideorozmów. Urządzenie ma napędzać procesor Qualcomma nowej generacji, czyli Snapdragon 810.

Zobacz również:

  • Najlepsze smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • AirPods i przełączenie pomiędzy urządzeniami - jak naprawić problem?
HTC One M9 ma zadebiutować razem ze smartwatchem

Zeszłoroczny HTC One M8 ma w tym roku doczekać się następcy

Razem z telefonem HTC One M9 może pojawić się też inteligentny zegarek HTC. Nie ma jednak jak na razie żadnych konkretnych informacji, jak urządzenie mogłoby wyglądać. Najprawdopodobniej będzie to kolejny smartwatch pracujący pod kontrolą platformy Android Wear, która napędza podobne urządzenia innych firm zajmujących się produkcją smartfonów z Androidem.

Trzeba jednak pamiętać, że informacje na temat premiery nowego telefonu HTC razem z inteligentnym zegarkiem nie zostały potwierdzone przez tajwańskiego producenta. Już rok temu, na kilka tygodni przed premierą HTC One M8, pojawiły się głosy o zbliżającej się premierze smartwatcha. Okazało się jednak, że plotki nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Tak samo może być też tym razem.

źródło: bloomberg.com