HTC One M9 ze wsparciem formatu RAW

Konsumenci którzy zdecydowali się na smartfon HTC One M9 mają powód do radości, a osoby zastanawiające się nad zakupem nowego telefonu mają kolejny powód, by poważnie rozważyć najnowszy smartfon tajwańskiego producenta. Ostatnia aktualizacja dostępna dla wszystkich posiadaczy tego urządzenia daje wsparcie plików RAW.

HTC reklamując swój nowy telefon zwraca uwagę na nowy aparat fotograficzny. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, gdzie zastosowano aparat z tzw. Ultrapikselami, w tym roku w HTC One M9 producent zdecydował się na zamontowanie klasycznego obiektywu i matrycy. Pozwala robić to zdjęcia o rozdzielczości nawet do 20,7 megapikseli.

Dla użytkowników zainteresowanych możliwością zapisywania wykonanych przez HTC One M9 zdjęć w formacie RAW, a nie tylko JPG, mamy dobrą wiadomość. Dzięki nowej aplikacji HTC Camera będzie to możliwe. Co ważne, aktualizacja udostępniana jest przez sklep z aplikacjami, więc mogą pobrać ją wszyscy użytkownicy bez konieczności aktualizacji całego systemu operacyjnego.

Nowa aplikacja aparatu w HTC One M9 pozwala zapisywać zdjęcia w formacie RAW

Nowa aplikacja aparatu w HTC One M9 pozwala zapisywać zdjęcia w formacie RAW

Najnowsza aktualizacja HTC Camera do smartfona HTC One M9 dostępna jest już w sklepie Google Play. Tam można znaleźć dokładny opis programu oraz zobaczyć zrzuty ekranu prezentujące interfejs aplikacji od tajwańskiej firmy do robienia zdjęć.

HTC spełniło tym samym obietnicę wprowadzenia formatu RAW, chociaż nie wyrobiło się z tym na premierę nowego telefonu. Kilka nowych funkcji wprowadzone zostało też do telefonu HTC One Eye, jak np. możliwość wklejenia obrazu z przedniej kamery do zdjęcia.

Osoby zainteresowane aparatem głównym w telefonie opartym o Ultrapiksele powinny zainteresować się zeszłorocznym modelem HTC One M8. W HTC One M9 ten aparat został umieszczony z przodu.