HTC One X+ oficjalnie. Zobacz co nowego oferuje

Firma HTC zaprezentowała oficjalnie swój nowy flagowy smartfon - model One X+. W porównaniu do poprzednika oferuje on m.in. szybszy procesor.

Spis treści

Model HTC One X+ wygląda (oprócz kolorystyki) praktycznie tak samo jak jego poprzednik - One X. Oferuje jednakże w porównaniu do niego szybszy procesor (jest nim układ Tegra 3 dysponujący czterema rdzeniami głównymi pracującymi z częstotliwością 1,7 GHz), więcej pamięci wewnętrznej (64 GB; jest też wersja 32 GB) oraz pojemniejszy akumulator (2100 mAh) zapewniający o 50% dłuższy czas rozmów (do 6 godzin) i wpływający na niewielki wzrost wagi (o 5 gramów). Pozostałe nowości sprzętowe przedstawiają się następująco:

- ulepszony głośnik z tyłu urządzenia

- NFC z wsparciem funkcji Tap and Go

- pokrywające 4,7-calowy ekran szkło Gorilla Glass 2

- 1,6-megapikselowa przednia kamerka korzystająca z układu ImageChip i przechwytująca obraz w rozdzielczości 720p

Jeżeli chodzi o oprogramowanie, smartfon One X+ pracuje pod kontrolą nowszego systemu Android 4.1 Jelly Bean z odświeżoną nakładką HTC Sense 4+.

Braki

Przyglądając się nowym rozwiązaniom zastosowanym przez firmę HTC dziwi mnie trochę, że nie zdecydowała się ona na zwiększenie pamięci RAM (pozostał 1 GB). Ponadto szkoda, że zapomniała o udostępnieniu slotu kart microSD.

Dostępność

Nowość pojawi się na rynku europejskim jeszcze w tym miesiącu. Niestety jej przewidywane ceny nie zostały podane.

HTC One X+: zapoznaj się z pełną specyfikacją.

_______________________

Co sądzicie o nowym flagowym smartfonie HTC? Czy jest to waszym zdaniem jedynie odgrzewany kotlet, czy też bardziej doceniacie oferowane przez niego zmiany?