HTC Sensation XE oraz XL - dwa nowe muzyczne smartfony

Niedługo pojawią się w sprzedaży dwa nowe smartfony od firmy HTC. Będą one rozwinięciem linii Sensation i efektem współpracy firmy HTC z Beats Audio, czyli producentem słuchawek sygnowanych przez Dr Dre.


Jeszcze w sierpniu informowaliśmy o inwestycji HTC w firmę Beats Audio, która produkuje słuchawki sygnowane przez samego Dr Dre. Efekt współpracy obu firm będzie widać już w dwóch najnowszych telefonach, oba będące rozwinięciem linii Sensation.

HTC Sensation XE

Pierwszym z nich jest Sensation XE. Tak jak starszy brat posiadać będzie ekran wielkości 4.3 cala o tej samej rozdzielczości, czyli 960 na 580 pikseli. Napędzać go będzie dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5GHz oraz 768MB pamięci RAM. Co dziwne, pracuje on pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3.4 ale z nakładką Sense 3.0. Nawet zapowiedziany najtańszy smartfon w ofercie tajwańskiego producenta, czyli HTC Explorer, będzie pracował pod kontrolą Sense 3.5. Liczymy na szybką aktualizację.

Zobacz również:

  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G

Zajrzyj do naszej recenzji telefonu sygnowanego logiem Facebook’a - HTC Salsa

HTC Sensation XL

Nowy model Sensation XL będzie słabszym urządzeniem niż jego starszy brat. Jak można wnioskować po nazwie cechować się będzie olbrzymim ekranem o przekątnej 4.7 cala. Co zaskakujące będzie on miał mniejszą rozdzielczość, jedynie 800 na 480 pikseli. Nie znajdziemy w nim także dwurdzeniowego procesora. W przeciwieństwie do modelu XE nie nagrywa filmów w rozdzielczości 1080p, jedynie 720p.

O podstawowej wersji HTC Sensation pisaliśmy już nieco wcześniej.