HTC Sensation jest teraz XL

Nowy model z serii HTC Sensation wyposażono w wyjątkowo duży, 4,7-calowy ekran dotykowy. Zastosowano w nim także technologię Beats, która ma zapewnić wyjątkowo dobrą jakość dźwięku, a znane jest już ze smartfonu HTC Sensation XE. Pod względem wydajności XL nie jest jednak tak mocny jak jego starszy brat.

HTC Sensation XL

HTC Sensation XL został zaprezentowany w Londynie. Prezes firmy, Peter Chou mówi, że jest on kolejnym elementem starań firmy zmierzających do polepszenia brzmienia muzyk w telefonach. W tym celu nowy smartfon z Androidem wyposażony został w system audio i parę słuchawek Beats. Firma Beats Electronics powstała przy udziale rapera Dr. Dre, a HTC niedawno zainwestowało w nią 300 mln dolarów.

Pierwszym smartfonem z nowym systemem audio jest HTC Sensation XE. Posiada on mniejszy ekran od modelu XL, ale ten z kolei nie dorównuje mu pod względem specyfikacji technicznej. XE posiada dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,5 GHz. XL wyposażono w jednordzeniowego Qualcomma MSM 8255 o częstotliwości 1,5 GHZ. Ta różnica odbija się na możliwościach.

HTC Sensation XL posiada 8 Mpix aparat i może kręcić filmy w rozdzielczości 720p. XE natomiast jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p. Aparat modelu XL ma szerokokątny obiektyw i podwójny flesz. Ma też tryb zdjęć seryjnych, funkcję wykonywania panoram i możliwość nagrywania filmów z dźwiękiem stereo.

Model XL wyposażono w 16 GB pamięci wewnętrznej i 768 MB RAM. Duży ekran o przekątnej 4,7 cali wykonany w technologi Gorilla Glass działa w rozdzielczości WVGA 480 x 800 pikseli. Urządzenie waży 162,5 g i dostępne jest tylko w kolorze białym z aluminiową obudową z tyłu. Nie podano jeszcze ceny nowego modelu HTC Sensation.