HTC Touch Diamond - pierwszy milion jeszcze w sierpniu

Prezes HTC, Peter Chou, utrzymuje, że jeszcze w sierpniu firma będzie mogła się pochwalić milionem sprzedanych smartfonów Touch Diamond. Urządzenie wprowadzono na rynek mniej niż trzy miesiące temu.

Komórki na łamach PC World

Jeśli interesują cię nasze recenzje profesjonalnych komórek, możesz o nich poczytać tutaj:

- iPhone 3G

- HTC Touch Diamond P3700

- HTC Touch Pro T7272

- HTC Touch HD T8282

- Samsung Omnia (SGH-i900), jakie robi zdjęcia.

- Samsung Soul (SGH-U900), jakie robi zdjęcia.

Próg miliona Touch Diamondów ma zostać przekroczony w połowie sierpnia bieżącego roku; urządzenie wprowadzono do sprzedaży w maju. Dla porównania: w wypadku modelu HTC Touch firma potrzebowała pięciu miesięcy, by sprzedać pierwszy milion urządzeń (patrz też: "HTC Touch Diamond - konkurent iPhone'a 3G czy po prostu smartfon?").

Chou podkreśla też, że firma jest w stanie osiągnąć założony wcześniej cel i do końca roku zdoła wprowadzić na rynek dwa miliony HTC Touch Diamondów. Tajwańscy analitycy spekulują nawet, że korporacji może się udać sprzedać 2,5, a nawet 3 miliony urządzeń!

Warto przypomnieć, że Apple chwaliło się, iż sprzedało milion iPhone'ów 3G w przeciągu weekendu, który nastąpił po wprowadzeniu sprzętu na rynek (choć znaleźli się analitycy, którzy uznali te szacunki za przesadzone). Jednocześnie każdego dnia w II kwartale 2008 roku sprzedawano 1,3 miliona telefonów marki Nokia.