HTC Touch Diamond2 już w Polsce

HTC Corporation poinformowała dziś o wprowadzeniu do sprzedaży w Polsce telefonu HTC Touch Diamond2.

Touch Diamond2 został wyposażony w ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Obudowa telefonu mierzy 13,7 mm; znajdziemy w nim ponadto cyfrowy aparat fotograficzny z 5-megapikselowym sensorem. Producent zapewnia, że dzięki funkcji automatycznego doboru ostrości zdjęcia można wykonywać znacznie szybciej. Aparat dysponuje też czujnikiem grawitacyjnym i czujnikiem oświetlenia zewnętrznego. U dołu ekranu umieszczono również specjalny pasek "Zoom", który pozwala wygodnie powiększać wybrane fragmenty wyświetlanego obrazu. Ułatwia to płynne nawigowanie po stronach internetowych oraz przeglądanie wiadomości e-mail, zdjęć oraz dokumentów.

HTC Touch Diamond2 już w Polsce

Ciekawą nowością w HTC Touch Diamond2 jest Zintegrowane Centrum Komunikacji. Dzięki tej funkcji użytkownik, wybierając daną osobę z listy kontaktów, może wygodnie prześledzić historię swoich wszystkich interakcji z danym rozmówcą, niezależnie od ich formy (wiadomości e-mail, rozmowy głosowe, wiadomości SMS) i odnaleźć wybrane wątki.

Nowinką jest także funkcja HTC Push Internet. Użytkownik może wybrać strony, których zawartość będzie się automatycznie odświeżała i ładowała do pamięci urządzenia, wówczas gdy nie korzysta się z internetu.

HTC Touch Diamond2 już w Polsce

HTC Touch Diamond2 pracuje na platformie Windows Mobile 6.1 Professional. Czas pracy na baterii został wydłużony, jak deklaruje HTC, o 50 procent w stosunku do możliwości pierwszej generacji telefonów Touch Diamond.

Najnowszy model HTC Touch Diamond2 dostępny będzie na dniach m.in. w sieci Vobis, Alsen, Komputronik, RTV EURO AGD oraz Sferis. Orientacyjna cena urządzenia to ok. 2300 złotych.