HTC Vive, czyli gogle Steam VR cieszą się dużym zainteresowaniem

HTC rozpoczęło przedsprzedaż swojego nowego produktu, czyli gogli wirtualnej rzeczywistości. Akcesorium o nazwie HTC Vive powstałe przy współpracy z Valve wyceniono bardzo wysoko, ale i tak gadżet cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

HTC Vive to gogle wirtualnej rzeczywistości, które po raz pierwszy zaprezentowano w 2015 roku na targach Mobile World Congress. W tym roku w Barcelonie na MWC 2016 można było obejrzeć finalną wersję gadżetu, nad którym pracowało HTC i Valve.

Gogle HTC Vive pozwolą użytkownikom przenieść się do wirtualnego świata i pracują w oparciu o platformę Steam VR. Urządzenie trzeba będzie podłączyć do potężnego i kosztującego nawet kilka tysięcy złotych komputera. W zestawie oprócz gogli znalazły się dwa kontrolery i dwa czujniki lokalizujące użytkownika w przestrzeni.

Koszt gogli HTC w Europie to 899 euro, a zamawiając akcesorium do Polski trzeba zapłacić ok. 971 euro za cały zestaw i wysyłkę. Akcesorium jest nieco tańsze w Stanach Zjednoczonych, gdzie kosztuje 799 dolarów. Mimo wysokiej ceny i konieczności posiadania mocnego komputera HTC Vive znalazło wielu nabywców.

HTC Vive - gogle Steam VR

HTC Vive - gogle Steam VR

Po rozpoczęciu przedsprzedaży gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive w USA udało się sprzedać 15 tys. zestawów. Taki wynik osiągnięto w zaledwie 10 minut od rozpoczęcia zbierania zamówień przedpremierowych.

Gogle HTC Vive zaczną być wysyłane do klientów 12 kwietnia, a największym konkurentem HTC i Valve jest Facebook. Firma należąca do Marka Zuckerberg jest właścicielem przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją wprowadzonych do przedsprzedaży w styczniu w cenie 600 dolarów gogli Oculus Rift.

źródło: venturebeat.com