HTC i naprawdę tajemnicza zapowiedź "czegoś szybkiego" na MWC 2012

Firma HTC zamieściła na Facebooku grafikę przedstawiającą smartfon, w którego wnętrzu umieszczona została cyfra "5". Pod tym tajemniczym dziełem znalazł się równie tajemniczy napis brzmiący "Tej niedzieli odkryjecie coś szybkiego". Oczywiście znany producent smartfonów nawiązuje do zbliżających się targów MWC 2012. O co jednak dokładniej może w tym chodzić?

HTC

Już za kilka dni w Barcelonie rozpoczną się targi Mobile World Congress 2012, na których z pewnością zobaczymy wiele interesujących propozycji producentów z całego świata. Wiemy już np., że firma Fujitsu zamierza zaprezentować na nich czterordzeniowy model smartfona oraz (prawdopodobnie) smartfony, z którymi ma nadzieję zawojować europejski rynek.

Ponadto dzisiaj mieliśmy okazję również pisać o krótkim filmie Nokii, w którym pojawił się napis: "Przygotuj się, by uchwycić czysty obraz (pure view)". Sugerować to może, że fiński producent szykuje smartfon, który będzie się cechował zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi i filmowymi.

HTC przebija Nokię tajemniczością

Jeżeli "pure view" Nokii można uznać za tajemnicze, to co sądzić o najświeższej zapowiedzi firmy HTC, która umieściła na swojej stronie na Facebooku grafikę przedstawiającą tylko zarys telefonu, w środku którego znajduje się duża cyfra "5"? Sprawy nie ułatwia również tajemniczy napis, który dodała pod spodem: "Tej niedzieli odkryjecie coś szybkiego".

O co może chodzić? Oczywiście obecnie nie wiadomo. W każdym razie facebookowicze popuścili wodze fantazji wymyślając różne możliwości:

"pięć aktualizacji do ICS dla smartfonów sensation,xe,evo3d,xl,incredible s" - sądzi Harpreet Singh.

"5 nowych telefonów wydaje mi się..." - zapowiada z kolei Shazley Sahib.

Co to może być...

W różnych serwisach dziennikarze skłaniają się do tej drugiej wypowiedzi. Jeżeli faktycznie byłaby ona prawdziwa, moglibyśmy więc oczekiwać od HTC zaprezentowania:

- smartfona One V (1 GHz, 3,7-calowy wyświetlacz, 5-megapuikselowy aparat)

- smartfona One XL (następca Sensation XL)

- smartfona One X (Android 4.0, 4,7-calowy wyświetlacz HD, 8-megapikselowy aparat)

- smartfona One S (dwurdzeniowy procesor)

Piąty kandydat nie jest niestety nigdzie wymieniany.

Za dużo modeli smartfonów

Warto też przypomnieć, że firma HTC ogłosiła niedawno, iż w ostatnim kwartale zanotowała 25-procentowy spadek zysków w stosunku do kwartału wcześniejszego. Przyznała jednocześnie (zresztą słusznie), że może być to spowodowane zalaniem rynku zbyt wieloma modelami smartfonów, które w zasadzie niewiele się od siebie różnią: w samych Stanach Zjednoczonych klienci mają możliwość wyboru pomiędzy 51 "różnymi" modelami.

Biorąc to pod uwagę można się więc również pokusić o stwierdzenie, że być może wspomniana "piątka" odwołuje się do planowanej przez HTC w przyszłości konsolidacji oferty.

___________

A co wy sądzicie na ten temat? Co oznacza "5"?