HTC jeszcze nie umarło - Tajwańczycy szykują smartfona z 5G

Wbrew obiegowej opinii fakt, że smartfony HTC zniknęły z półek sklepowych nie oznacza, że Tajwańczycy całkowicie odpuścili sobie produkcję telefonów komórkowych. W HTC trwają pracę nad nowym smartfonem z 5G.

Historia HTC pokazuje, że na nawet firma z ugruntowaną pozycją rynkową oraz wiernymi fanami w ciągu bardzo krótkiego okresu czasu dzięki kilku nieprzemyślanym decyzją może stracić nie tyle fotel lidera, co stać się nic nie znaczącym graczem.

HTC jeszcze nie umarło - Tajwańczycy szykują smartfona z 5G

Źródło: pcworld.com

Lata świetności HTC przypadły na okres intensywnego rozwoju smartfonów z Androidem. W latach 2010-2012 Tajwańczycy produkowali jedne z najlepszych smartfonów na rynku. Niestety w pewnym momencie firma zaczęła mocno podupadać. Niestety zarządowi nie udało się uratować HTC. Obecnie na półkach sklepowych nie znajdziemy już smartfonów HTC, a sama firma ma słabą kondycję finansową.

Zobacz również:

Wydawałoby się, że dni tego przedsiębiorstwa są policzone, ale w sieci co jakiś czas pojawiają się optymistyczne plotki na temat firmy.

Jeżeli zastanawiałeś się, czy HTC nadal istnieje uspokajamy - nie jesteś jedyną osobą, która niemalże całkowicie zapomniała o tej niegdyś potężnej korporacji. Firma obecnie skupia się na produkcji i rozwoju urządzeń z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Od ponad roku HTC nie zaprezentowało ani jednego ciekawego smartfona.

Okazuje się, że Tajwańczycy w ścisłej tajemnicy przygotowuje urządzenie z wbudowanym modemem sieci 5G.

W chwili obecnej prawie każdy duży producent telefonów komórkowych z wyłączeniem Apple posiada w swoim portfolio co najmniej jedno urządzenie z wbudowanym modemem sieci 5G. Nawet Sony, które na rynku smartfonów znajduje się na przegranej pozycji i notoryczne przynosi straty posiada w swoim portfolio model Xperia 1 II (tak, wiemy, że nazwa jest niedorzeczna) z obsługą modemu sieci 5G.

W sieci pojawiło się właśnie kilka informacji, które wskazują, że HTC ma plan, który ma uratować firmę i przywrócić jej nieco blasku. Niestety wszystkich entuzjastów HTC musimy nieco uspokoić.

Plany Tajwańczyków są bardzo proste. Firma zamierza wprowadzić w lipcu na rynek nowy model smartfona, a jego premiera rynkowa zbiegnie się w czasie z uruchomieniem sieci 5G na rynku lokalnym.

Oznacza to, że HTC liczy na to, że lokalni klienci zechcą kupić produkt lokalnej marki. W chwili obecnej nie wiadomo, jaką specyfikację techniczną zaoferuje nadchodzący smartfon oraz czy pojawi się w sprzedaży w Europie. Wysoce prawdopodobne jest, że HTC wykorzysta procesor Qualcomm'a.

Sprawdź, ile kosztują gogle VR HTC Vive

Źródło: slashgear.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: