HTC może niedługo sprzedawać nie tylko smartfony, ale też kamery w stylu GoPro

HTC jest znane głównie z produkcji smartfonów, ale w swojej ofercie mają też różnego rodzaje akcesoriów przygotowych z myślą o urządzeniach z linii One i Desire. Możliwe, że niedługo do oferty tajwańskiej firmy dołączy zupełnie nowy gadżet w formie sporowego rejestratora wideo. Ma być ona konkurencją dla uznanych kamer GoPro.

HTC było swego czasu jednym z czołowych producentów na rynku smartfonów, ale ostatnie lata nie były łaskawe dla tej firmy. Mimo wydawania kolejnych bardzo ciepło przyjmowanych przez użytkowników smartfonów z rodziny One i Desire, tajwańska firma nie ma zbyt dużych udziałów w rynku. Liderem tego segmentu jest dziś koreański Samsung, a bardzo dobrze radzą sobie też Sony, LG oraz producenci rodem z Chin, tacy jak np. Lenovo i Xiaomi.

HTC w przeciwieństwie do takich marek jak Samsung, Sony i LG zajmuje się produkcją smartfonów i dedykowanych im akcesoriów i nie ma w ofercie urządzeń z innych kategorii produktowych. Wygląda jednak na to, że już niedługo się to zmieni. Firma ogłosiła konferencję pod hasłem Double Exposure, która odbędzie się już 8 października.

HTC może niedługo sprzedawać nie tylko smartfony, ale też kamery w stylu GoPro

Jeśli wierzyć pierwszym informacjom na ten temat, nowym produktem HTC ma być miniaturowa kamerka nagrywająca filmy i wykonująca zdjęcia o rozdzielczości 16 megapikseli. Gadżet ten ma mieć podobne przeznaczenie, co popuarne sportowe kamerki GoPro. Spodziewamy się, że akcesorium będzie się łączyć ze smartfonami z systemem Android za pomocą Bluetooth. Jak na razie producent nie potwierdza tych doniesień, ale też im nie zaprzecza.

źródło: theverge.com