HTC może trafić w "ręce" Lenovo. Negocjacje trwają podobno od sierpnia

Z ostatnich doniesień tajwańskiego serwisu Apple Daily wynika, że Lenovo prowadzi rozmowy z HTC. Mają one podobno na celu ustalenie warunków zakupu tajwańskiej firmy.

Firma HTC boryka się ostatnio z poważnymi problemami. Po kłopotach z dostawami i naruszaniem patentów zanotowała nawet niedawno pierwszą stratę kwartalną w historii. Z pogarszającej się sytuacji nie wyciągnął jej nawet bardzo dobry produkt jakim jest smartfon HTC One.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami tajwańskiego serwisu Apple Daily kłopoty HTC być może wkrótce się skończą. Niestety nie chodzi tutaj jednak o dobrze rokujący plan ratunkowy, tylko o sprzedaż tajwańskiej firmy chińskiemu konkurentowi, Lenovo. Podobno rozmowy na ten temat prowadzone są od końca sierpnia, natomiast ewentualne finalne ustalenie warunków transakcji miałoby nastąpić w przyszłym roku.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Recenzja: HTC Desire 21 Pro
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 13.10.2021]

Niestety obie firmy nie wypowiadają się na temat tych  doniesień. Nie ulega jednak wątpliwości, że HTC ma poważne kłopoty, zaś firma Lenovo szuka sposobu, który pozwoliłby jej poważniej zaistnieć na rynkach zachodnich. Z marką HTC "w garści" (Chińczycy najprawdopodobniej by ją pozostawili) byłoby to z pewnością ułatwione.