HTC ogłosiło listę smartfonów, które dostaną Androida 4.0

HTC podało listę smartfonów, które otrzymają aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Znalazło się na niej 16 urządzeń. W najnowszą wersję mobilnego systemu Google wyposażone są także trzy nowe modele HTC z serii One. Nie podano jeszcze dokładnych terminów aktualizacji.

HTC ogłosiło listę smartfonów, które dostaną Androida 4.0

HTC One S

Tajwańskie HTC poinformowało na blogu, że jako pierwsze zaktualizowane zostaną smartfony Sensation i Sensation XE. Na razie proces ten jest we wczesnym stadium, ale ma przyspieszyć w ciągu najbliższych tygodni. Następnie Android 4.0 powinien trafić do użytkowników Sensation 4G i Sensation XL. Terminy aktualizacji innych telefonów są jeszcze uzgadniane z operatorami sieci komórkowych.

Poza serią Sensation zaktualizowane zostaną także smartfony Droid Incredible 2, Amaze 4G, Desire S, Desire HD, EVO 3D, EVO Design 4G, Incredible S, Raider, Rezound, Rhyme, Thunderbolt oraz Vivid. Oprócz tego, trzy telefony HTC są już domyślnie wyposażone w system Ice Cream Sandwich. Mowa tu o zaprezentowanych na MWC 2012 smartfonach HTC One S, One V i One X.

Zobacz również:

  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G

Android 4.0 został przedstawiony przez Google w październiku 2011 roku, ale od tamtej pory nie zyskał dużego udziału w rynku (1,6 proc. użytkowników łączących się z Android Market/Google Play). Niedawno Samsung udostępnił jednak aktualizację systemu dla swojego popularnego modelu Samsung Galaxy S II. Koreańska firma jest także producentem pierwszego telefonu z Ice Cream Sandwichem, czyli Galaxy Nexusa.