HTC oskarża Apple o naruszenie patentów - patentowa wojna trwa

Firma HTC oskarża Apple o naruszenie trzech patentów. Podobno zostały one zastosowane w urządzeniach takich jak komputery Macintosh, iPad i iPhone. Będzie to kolejne starcie w patentowej wojnie między tymi firmami, która trwa już od półtora roku.

W poniedziałek HTC złożyło pozew w sądzie okręgowym Delaware. Firma domaga się odszkodowania oraz zakazu importu i sprzedaży w USA produktów Apple, które naruszają jej patenty. Do nich HTC zalicza cały szereg urządzeń Apple. Są wśród nich komputery Macintosh, iPad, iPhone i Apple TV. We wtorek tajwańska firma złożyła też skargę w Komisji Handlu Międzynarodowego USA (ITC).

W obu przypadkach sprawy dotyczą naruszenia przez Apple patentów 7,765,414, 7,672,219 i 7,417,944 związanych z komunikacją bezprzewodową. HTC produkuje smartfony i tablety z systemem Android, podobnie jak np. Samsung i Motorola, z którymi Apple toczy już sprawy sądowe dotyczące patentów w różnych krajach.

Zobacz również:

  • Najlepsze smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 02.12.2021]

Działania tajwańskiej firmy to kolejny etap patentowej wojny Apple i HTC. Producent iPada i iPhone'a złożył już liczne pozwy sądowe przeciwko HTC. Jest wśród złożony w marcu 2010 roku, w którym Apple oskarża rywala o naruszenie 20 patentów. Obie firmy składały także liczne skargi do ITC.

HTC ma zamiar rozszerzyć swój portfel patentów. W zeszłym miesiącu ogłosiło plany zakupu producenta układów graficznych S3 Graphics od Via Technologies za 300 mln dolarów. Firma ta jest w posiadaniu 235 patentów związanych z wyświetlaniem grafiki. 1 lipca ITC orzekło, że Apple naruszyło właśnie niektóre z tych patentów.