HTC - pierwsza fala aktualizacji do Androida 4.0

Android Ice Cream Sandwich został zaprezentowany razem ze smartfonem Galaxy Nexus w drugiej połowie października. Od tamtego czasu pojawiły się różne doniesienia na temat pierwszych samrtfonów, które otrzymają aktualizację systemu operacyjnego. HTC podało już oficjalne informacje na ten temat.

Android Ice Cream Sandwich

Android 4.0 Ice Cream Sandwich to pierwszy system w mobilnej rodzinie Google, który został stworzony jednocześnie z myślą o smartfonach i tabletach. Wprowadza kilka ciekawych usprawnień. Jest wśród nich wsparcie technologii NFC, lepsza integracja kilku kont e-mail i obsługa folderów Exchange. Udoskonalono także zabezpieczenia i wprowadzono pewne zmiany w interfejsie użytkownika.

Pierwszym smartfonem, który domyślnie będzie wyposażony w system Ice Cream Sandwich będzie Galaxy Nexus, czyli Google phone przygotowany wspólnie z koreańskim Samsungiem. Wszyscy posiadacze starszych modeli smartfonów zastanawiają się jednak, czy również i oni będą mieli okazję zaktualizować swoje urządzenia.

Desire HD i Flyer na razie bez aktualizacji

HTC podało informacje o aktualizacji na Facebooku. Jako pierwsi aktualizacje otrzymają nabywcy wydanego dzisiaj smartfona HTC Vivid, który będzie można wyposażyć w nowy systemu zaraz po zakupie i podłączeniu do sieci. Następnie, na początku 2012 roku, aktualizacje otrzymają HTC Sensation, HTC Sensation XL i HTC Sensation XE oraz HTC Rezound, HTC EVO 3D, HTC EVO Design 4G i HTC Amaze 4G.

Wśród wymienionych modeli wyraźnie braku smartfonów z popularnej linii HTC Desire, łącznie z jej flagowym przedstawicielem, czyli HTC Desire HD. Sporym zaskoczeniem jest także brak aktualizacji dla HTC Flyera - jedynego tabletu w ofercie firmy.

Ice Cream Sandwich nie dla wszystkich

Tajwańska firma podaje jednak, że pracuje nad rozszerzeniem listy smartfonów, które otrzymają aktualizację. Należy jednak liczyć się z tym, że nie będzie to dotyczyło wszystkich modeli. Niedawno Google podało, że jego smartfon Nexus One wyprodukowany wspólnie z HTC ma za slaby sprzęt dla Androida 4.0.

Na rynku jest coraz więcej urządzeń z systemem Android. Jeśli macie problem z wyborem modelu dla siebie do zapraszamy do zapoznania się z testami smartfonów i tabletów.