HTC pokazuje nowe telefony - Desire HD i Desire Z

Równocześnie z Nokia World 2010, w Londynie odbywa się konferencja firmy HTC. W trakcie swojej imprezy tajwańska firma zaprezentowała dwa nowe modele telefonów komórkowych. Są nimi Desire HD i Desire Z. Ich premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Spis treści

Tajwański producent najwyraźniej nie boi się starcia z fińskim konkurentem, gdyż urządził swoją imprezę w tym samym terminie (i mieście), w którym wypada drugi dzień Nokia World 2010. Czy jego nowości mogą konkurować z telefonami C6, C7 i E7 od fińskiej korporacji, które zaprezentowano wczoraj?

Dwie nowości

HTC Desire HD to smartfon bazujący na systemie operacyjnym Android. Urządzenie posiada aluminiową obudowę i wyświetlacz LCD o rozmiarze 4,3". We jego wnętrzu znajdziemy procesor Snapdragon 8255 taktowany zegarem 1GHz. Desire HD wyposażony jest także w aparat fotograficzny 8Mpix, który potrafi nagrywać pliki wideo w rozdzielczości 720p i posiada dwie diody LED służące jako flash. Smartfon potrafi także odtwarzać dźwięk Dolby Mobile. Europejska premiera urządzenia powinna się odbyć w październiku tego roku.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Desire Z również bazuje na systemie operacyjnym Android. Urządzenie posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY. Producent określa ją mianem "pop-out" - wyskakującej. Znajdziemy na niej skróty prowadzące do konkretnych aplikacji. Dodatkowo użytkownik będzie miał możliwość przypisania własnych do wybranych klawiszy. Desire Z napędzany jest procesorem Qualcomm MSM7230 (800MHz). Posiada także aparat fotograficzny 5Mpix umożliwiający nagrywanie klipów w jakości HD. Urządzenie powinno trafić do europejskich sklepów w październiku tego roku.

HTC Sense

Warto także podkreślić, iż oba telefony wykorzystywać będą ulepszoną usługę HTC Sense. Pozwala ona zalogować się na stronie internetowej htcsense.com, z poziomu której możemy chociażby zablokować albo zdalnie wyczyścić pamięć skradzionego telefonu. Pozwala ona także zdalnie utworzyć kopię zapasową naszych kontaktów, smsów, historii połączeń, konfiguracji telefonu i przechowywanych na nim danych. Dla zapominalskich przygotowano natomiast możliwość uruchomienia dzwonka telefonu nawet jeśli urządzenie ma w danej chwili wyłączony dźwięk. Usługa może też oznaczyć lokalizację telefonu na mapie udostępnianej w sieci.