HTC potwierdza oficjalnie istnienie tabletu Nexus 9, ale nie podaje daty premiery

O planach powrotu HTC na rynek tabletów mówi się już od maja, a pierwsze doniesienia o urządzeniu o kryptonimie HTC Volantis pojawiły się jeszcze przed konferencją Google I/O. Podczas tego wydarzenia nie pokazano jednak żadnego nowe urządzenia. Plotki o tablecie HTC rozgorzało jednak na nowo kilka tygodni temu. Dzisiaj istnienie urządzenia o nazwie Nexus 9 zostało oficjalnie potwierdzone.

Na konferencji Double Exposure zorganizowanej przez HTC nie pojawił się żaden tablet, chociaż od tygodni w internecie pojawia się mnóstwo doniesień o pracach tajwańskiej firmy nad urządzeniem z linii Nexus. Jeden z prezesów HTC w końcu potwierdził, że firma faktycznie planuje powrót na ten rynek razem z modelem o nazwie Nexus 9.

O pracach nad Nexusem 9 poinformował Jack Tong, prezes HTC na północną Azję. Potwierdził on to, o czym spekuluje się od bardzo dawna, czyli wydanie kolejnego tabletu przez HTC. Pierwsze i ostatnie dwa urządzenia z tego segmentu produkcji HTC debiutowały trzy lata temu, a od tego czasu firma skupiła się wyłącznie na smartfonach.

Prezes HTC nie trzyma nas w niepewności i zapowiedział, że nowym tabletem będzie właśnie Nexus 9. Nie jest to co prawda oficjalna zapowiedzieć, ale źródło tej informacji raczej się nie myli. Niestety, osoby zainteresowane tym tabletem będą musiał uzbroić się w cierpliwość. Jack Tong wspomniał bowiem, że Nexus 9 ma trafić do sprzedaży dopiero w przeciągu kilku miesięcy. Oznacza to, że nawet jeśli Nexus 9 zostanie oficjalnie zaprezentowany razem z Androidem L w tym miesiącu, to może trafić do sprzedaży znacznie później.

źródło: focustaiwan.tw