HTC prezentuje VIVE Pro 2

W dniach 11-12 maja 2021 odbywa się wydarzenie Vivecon 2021, podczas którego tajwański producent pochwalił się swoimi nowościami z segmentu wirtualnej rzeczywistości.

Zestaw do VR HTC VIVE Pro 2

HTC VIVE Pro 2

HTC VIVE Pro 2 posiada wyświetlacz o rozdzielczości 5K, co w połączeniu z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz rzeczywistymi subpikselami RGB ma zapewnić czyste i płynne animacje.

Pole widzenia zwiększyło się do 120 stopni za sprawą nowej konstrukcji soczewek. Postępy te minimalizują rozmycie spowodowane ruchem i praktycznie eliminują Screen Door Effect.

Firma HTC VIVE współpracowała ściśle z NVIDIA i AMD, aby zoptymalizować technologię Display Stream Compression, po raz pierwszy dostępną w goglach VR. Jest zgodna wstecz ze standardem DisplayPort 1.2, więc nawet karty graficzne, które dotychczas obsługiwały VIVE Pro, zapewnią lepsze efekty w połączeniu z VIVE Pro 2.

HTC prezentuje VIVE Pro 2

Logo VIVE PRO 2

VIVE Pro 2 oferuje precyzyjną regulację odstępu między źrenicami, równomiernie rozłożony ciężar, regulowany pasek na głowę oraz pokrętło do szybkiej zmiany rozmiaru. Urządzenie odtwarza przestrzenny dźwięk 3D przez słuchawki z certyfikatem Hi-Res Audio, dodatkowo zestaw obsługuje słuchawki innych producentów.

Wszystkie akcesoria ekosystemu VIVE SteamVR będą działać z VIVE Pro 2, zarówno urządzenia VIVE Tracker poprzedniej generacji jak i nowej, w tym VIVE Facial Tracker. Nowy zestaw do VR można łatwo podłączyć do istniejącej konfiguracji SteamVR – stacji bazowej 1.0 lub 2.0, starszych kontrolerów VIVE, a nawet kontrolerów z rękawicami, takimi jak Valve Index.

HTC prezentuje VIVE Pro 2

Wirtualna rzeczywistość

Użytkownicy, którzy chcą zmodernizować swoje systemy, będą mogli zamawiać Vive Pro 2 w wersji HMD, czyli sam headset od 11 maja od godziny 19.00.

W okresie preorderów, VIVE organizuje specjalną promocję, oferując rabat. Cena promocyjna za VIVE Pro 2 – HMD to 3499 PLN.

Pełny zestaw VIVE Pro 2, który obejmuje: HMD, dwie stacje bazowe 2.0 i kontrolery VIVE, będzie dostępny od 4 sierpnia w cenie: 6699 PLN.