HTC przemówi na targach Computex 2012

Targi Computex 2012 odbędą się w czerwcu. HTC po raz pierwszy weźmie udział w forum producentów, którzy będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tajwański producent przemówi do zgromadzonych, ale sam nie zaprezentuje na targach własnych produktów.

HTC One S

HTC mówi, że jego uczestnictwo w forum jest okazaniem wsparcia dla organizatorów targów Computex. Tajwański producent smartfonów nie ma jednak zamiaru prezentować tam swoich produktów. Przedstawiciel firmy przemówi podczas forum prezesów firm, które wezmą udział w targach. Zaplanowano je na 5 - 9 czerwca 2012 roku, a odbędą się w Taipei.

Na targach Computex zawsze prezentowano najnowsze urządzenia i komponenty dla komputerów PC od firm takich jak np. Acer, Asus i Intel. W ostatnich dwóch latach na targach najwięcej zainteresowania wzbudzały jednak tablety, które HTC również ma w swojej ofercie. W roku 2011 na rynku pojawiły się modele HTC Flyer oraz HTC Jetstream.

Analitycy z Gartner mówią, że technologia różnych urządzeń zaczyna się upodabniać. Firma ta przewiduje, że do 2015 roku telewizory, tablety, notebooki i smartfony będą używać tych samych komponentów i oprogramowania, a różnić będą się jedynie wielkością ekranu.

Dickie Chang, analityk z IDC uważa, że przemowa na Computex będzie dla HTC szansą na promocje produktów, wśród których może być niedawno zaprezentowana linia smartfonów HTC One. Oprócz tego, wielu producentów PC wkracza lub ma zamiar wkroczyć na rynek urządzeń mobilnych, więc wystąpienie HTC może być dla nich szczególnie interesujące.