HTC publikuje nowy film, który ma zapowiadać premierę kamery sportowej

HTC zapowiedziało na początek października konferencję, na której ma zostać pokazane nowe urządzenie z pogranicza świata fotografii i filmu. Najprawdopodobniej będzie to kamera sportowa, która ma konkurować z produktami firmy GoPro oraz nowym Sony Action Camera. Wskazuje na to najnowszy materiał promocyjny HTC z serwisu YouTube.

Tajwańska firma HTC znana jest z produkcji smartfonów, ale producent najwyraźniej chce zaprezentować się teraz z zupełnie innej strony. Już 8 października ma odbyć się konferencja pod hasłem przewodnim “Double Exposure”. Producent nie chce zdradzić, czego tak naprawdę będzie dotyczyć to wydarzenie. Zamiast tego wypuszczono materiał wideo w serwisie YouTube, który ma zachęcić fanów marki do kolejnych spekulacji.

Film składa się z ujęć nakręconych, jak można się domyślać, nowym urządzeniem od HTC. Dobór sportowych kadrów sugeruje, że tajwańska firma chce pokazać sprzęt, który będzie konkurować z kamerami GoPro oraz nowym Sony Action Camera. Na październikową premierę kamery od HTC wskazuje urywek promocyjnego filmu, na którym aktorka przebywająca w basenie trzyma w dłoni nietypowy przedmiot.

Może być nim właśnie nowa kamera HTC, która wedle licznych plotek ma być małym, wodoodpornym urządzeniem o cylindrycznym kształcie. Obsługiwać kamerę będzie można z poziomu aplikacji na smartfonie. Urządzenie ma mieć szerokie pole widzenia (od 110 do 120 stopni) oraz wykonywać fotografie w rozdzielczości 16 megapikseli. Niestety, trudno jak na razie ocenić jakość, bo materiał promocyjny ma rozdzielczość tylko 720p.

źródło: slashgear.com