HTC skupi się podczas CES na smartfonach Desire

Czekając na rychłą premierę smartfona One M9 musimy nieco uzbroić się w cierpliwość. Szanse, że podczas zbliżających się wielkimi krokami targów CES 2015 poznamy to urządzenie drastycznie zmalały.

HTC One M8 to smartfon bardzo dobrze przyjęty przez konsumentów. Wielu z nich czeka z niecierpliwością na premierę jego następcy, który będzie nosił oznaczenie One M9, lub Hima (chociaż tutaj akurat wydaje się, że mamy do czynienia jedynie oznaczeniem kodowym). Ostatnie doniesienia sugerowały, że urządzenie to może mieć premierę już za kilka dni, podczas styczniowych targów CES. Wydawało się to jednak raczej mało realne wziąwszy pod uwagę fakt, że do tej pory topowe modele telefonów HTC debiutowały w okolicach marcowych targów Mobile World Congress w Barcelonie. Dzisiaj mamy już większą pewność, że na M9 będziemy musieli poczekać do marca. Tajwańska firma rozesłała bowiem właśnie do dziennikarzy następujące zaproszenia:

HTC zaprasza na konferencję

HTC zaprasza na konferencję

Jak widać, zamierza się podczas targów skupić na prezentacji nowego smartfona (smartfonów?) z linii Desire. Najpoważniejszym kandydatem jest tutaj model HTC A12, na temat którego informacje "wyciekły" niedawno do Sieci. Wynika z nich, że należące do średniej półki cenowej urządzenie zaoferuje:

- 4,7-calowy wyświetlacz 720p

- układ Snapdragon 400

- 1 GB pamięci RAM

- aparat 8 MP

- akumulator 2100 mAh

- system Android KitKat z nakładka Sense UI

AKTUALIZACJA

Firma HTC zaprezentowała smartfon Desire 826. Urządzenie oferuje:

- 5,5-calowy wyświetlacz ull HD

- 64-bitowy układ Qualcomm Snapdragon 615 chipset (CPU 1,7 GHz)

- 2 GB RAM

- 16 GB flash (plus micro SD)

- aparat 13 MP

- aparat przedni z technologią UltraPixel

- system Android 5.0 z HTC Sense

- dwa głośniki BoomSound (powyżej i poniżej ekranu)

Desire 826

Desire 826

Aktualizacja: 06 stycznia 2015 21:32

Tekst uzupełniłem informacją na temat smartfona Desire 826