HTC sprzedaje udziały w firmie Beats Electronics

HTC sprzedało swoje 25 proc. udziałów w firmie Beats Electronics zajmującej się produkowaniem słuchawek. Trafiły one w ręce... dawnych właścicieli.

Mariaż pomiędzy firmami HTC i Beats Electronics wyraźnie się osłabił. Tajwańczycy przejęli firmę w sierpniu zeszłego roku. HTC zapowiadało wówczas, że współpraca z Beats Electronics przyniesie znaczącą poprawę jakości dźwięku w smartfonach tajwańskiego producenta. Słuchawki tej firmy były dodawane do zestawów od kwietnia tego roku.

Wartość transakcji wynosiła 300 milionów dolarów i obejmowała 50 proc. akcji. Teraz założyciele Beats Electronics odkupili 25. proc. udziałów za połowę tej kwoty.

Co jest przyczyną takiej decyzji ze strony HTC? Zdaniem ekspertów, tajwański producent chce zmienić swoją strategię skutkiem czego mają być smartfony produkowane z myślą o biznesmenach. Niemniej jednak słuchawki firmy Beats Electronics nadal mają być dodawane do zestawów. HTC pozostanie tym samym jedynym graczem na rynku, który posiadać będzie wsparcie Beats.