HTC szykuje "przenośne internetowe urządzenie" oparte na Chrome OS

Firma HTC zamierza wprowadzić na rynek przenośny komputer łączący zalety tabletów i netbooków. Co interesujące, ma on pracować pod kontrolą systemu Google Chrome OS.

Z doniesień serwisu DigiTimes.com wynika, że firma HTC zamierza wprowadzić do swojej oferty nowe przenośne urządzenie przeznaczone przede wszystkim do korzystania z Internetu. Ma ono łączyć w sobie zalety tabletów i netbooków oraz, co interesujące, pracować pod kontrolą systemu Chrome OS.

Z systemu Google'a korzysta już kilka modeli przenośnych komputerów Acera i Samsunga. Tzw. Chromebooki nie sprzedają się jednak dobrze. Do tej pory swoich nabywców znalazło bowiem zaledwie 25-30 tysięcy takich urządzeń.

Pomimo ewidentnych zalet opartego na przeglądarce Chrome systemu takich jak możliwość działania zarówno na komputerach opartych na architekturze x86, jak i ARM oraz szybkość uruchamiania, "windowsowe" netbooki i tanie notebooki sprzedają się lepiej. Są bowiem tańsze i oferują wyższą wydajność.

Obecnie po ogłoszonej właśnie obniżce cen Chromebook Acer AC700 kosztuje 300 USD (wcześniej 350 USD), natomiast cena modeli Samsunga zaczyna się od 350 USD (wcześniej 429 USD). Zdaniem analityków jednak tego typu komputery będą w stanie zwrócić większą uwagę konsumentów, gdy ich cena spadnie do poziomu ok. 200 USD.

Warto na koniec przypomnieć, że firma Google otworzyła niedawno swój pierwszy sklep detaliczny, w którym oferuje możliwość wypróbowania i zakupu Chromebooków.