HTC udostępniło aktualizację do Androida 4.4 KitKat dla HTC One operatorom w USA

HTC One ma szansę stać się kolejnym po Samsungu Galaxy Note 3 smartfonem z systemem Android i nakładką producenta, który dostanie aktualizację do systemu w wersji 4.4 KitKat. Producent poinformował, że aktualizacja jest już gotowa dla urządzeń nie posiadających brandingu operatora, a wersja dla urządzeń kupionych razem z abonamentem czeka na certyfikację pierwszych sieci w Stanach Zjednoczonych.

Informacje o udostępnieniu Androida 4.4 KitKat dla smartfona HTC One przewijają się przez sieć już od kilku tygodni. Wszystko wskazuje na to, że powinniśmy się spodziewać go już w lutym. Producent obwieścił bowiem zakończenie prac nad aktualizacją, a obecnie rozpoczął się proces rozsyłania jej do użytkowników poprzez mechanizm OTA. Jak zwykle pierwszeństwo mają urządzenia z wolnej dystrybucji, a później dołączą do nich smartfony brandowane przez operatorów.

Producent udostępnił swoim klientom stronę internetową, na której informuje o postępie prac nad aktualizacjami dla poszczególnych modeli. Wyszczególnione są tutaj urządzenia typu Google Edition, smartfony z wolnej sprzedaży oraz modele oferowane przez konkretnych operatorów w Stanach Zjednoczonych. Niestety, nie ma analogicznej witryny www z informacjami dotyczącymi polskiego rynku i nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na informację o aktualizacji, która wyświetli się w formie powiadomienia bezpośrednio na urządzeniu.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
HTC udostępniło aktualizację do Androida 4.4 KitKat dla HTC One operatorom w USA

Android 4.4 KitKat został zapowiedziany przez Google w październiku zeszłego roku. Pierwszymi urządzeniami, które dostały aktualizację, były smartfony i tablety z linii Nexus. Oprócz tego nową wersją mobilnego systemu operacyjnego z zielonym robotem mogą cieszyć się posiadacze wybranych telefonów Motoroli, urządzeń typu Google Edition oraz phabletu Samsung Galaxy Note.