HTC vs. Apple: wojny patentowej ciąg dalszy

Nie minęło dużo czasu od pozwu jaki wystosowała firma Apple przeciwko HTC, a już mamy kolejną odsłonę sporu. Tajwański producent elektroniki chce doprowadzić do unieważnienia toczącego się postępowania oraz patentów konkurenta.

Wojna patentowa Apple z HTC rozpoczęła się w marcu pozwem związanym z naruszeniem ponad dwudziestu patentów pierwszej z firm. W między czasie tajwański producent odpowiedział kontrpozwem dotyczącym naruszenia kilku rozwiązań opatentowanych przez siebie.

Na tym sprawa się nie skończyła. Apple włączyło do sprawy kolejne patenty, a HTC właśnie postanowiło zmienić taktykę i podważa przed sądem zasadność toczacego się postępowania. W odpowiedzi na pozew Apple’a, High Tech Computer Corporation stara się doprowadzić do unieważnienia rozprawy. Nowa taktyka firmy polega na podważaniu zasadności pozwu oraz legalności patentów Apple'a.

Zobacz również:

  • Apple przegrało! Nowy Mac Pro nadal z procesorem Intela!
  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Apple pozwane za warunki gwarancyjne! Chodzi o iPhone'a po zalaniu.

HTC twierdzi, że cztery z nich (dołączone później do pozwu) nie spełniają warunków amerykańskiego prawa patentowego. Z tego powodu firma zwraca się do sądu o wykluczenie ich z rozprawy. Można się domyślać, że jeśli ta taktyka się powiedzie HTC zastosuje ją także do kolejnych wymienionych w pozwie Apple'a patentów.