HTC wprowadza do oferty trzy nowe modele smartfonów Desire ze średniej półki

HTC nie wiedzie się najlepiej. Do poprawy sytuacji finansowej tajwańskiej firmy mogą przyczynić się dwa nowe telefony. Smartfony HTC Desire 700 oraz HTC Desire 500 zostały wczoraj zaprezentowane na Tajwanie.

Pierwszym z zaprezentowanych smartfonów przez firmę HTC jest model Desire 700. Urządzenie wzornictwem nawiązuje do flagowej linii produktów One, ale pod względem specyfikacji przypomina inne urządzenia z rodziny Desire. Urządzenie cechuje ogromny, pięciocalowy ekran o rozdzielczości qHD oraz układ Snapdragon 400 - ten sam, co w HTC One Mini. Znalazły się tutaj także głośniki Boomsound, 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci, slot na karty microSD, ośmiomegapikselowy aparat oraz akumulator 2100 mAh. Cena tego modelu w przeliczeniu to około 1500zł.

HTC wprowadza do oferty trzy nowe modele smartfonów Desire ze średniej półki

HTC Desire 700

Drugim urządzeniem jest HTC Desire 501. Ten telefon także pod względem wyglądu stara się imitować produkty z flagowej linii One, ale pod względem specyfikacji znacznie odbiega od większych braci i kuzynów. Zastosowano tutaj ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości WVGA. W środku znajduje się dwurdzeniowy procesor i 1 GB pamięci RAM. Podobnie jak w Desire 700, także i tutaj zastosowano aparat 8 mpix, akumulator 2100 mAh oraz 8 GB pamięci na system, aplikacje i multimedia. Cena tego modelu w przeliczeniu wynosi około 1000 zł.

Oba zaprezentowane wczoraj telefony i znany już Desire 601 w nowej wersji dual-SIM zaprezentowane zostały na Tajwanie i przeznaczone są na rynek azjatycki, na którym ostatnio HTC głównie skupia swoje działania. Nie ma jeszcze informacji o wprowadzeniu HTC Desire 700 oraz HTC Desire 501 do sprzedaży w Europie oraz USA, ale nie jest wykluczone, że telefony trafią na inne rynki jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

  • Najlepsze smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

źródło: gsmarena.com