HTC wprowadza smartfon z Windows Phone 7 do Chin

HTC postanowiło wprowadzić na rynek chiński pierwszy model telefonu pracującego pod kontrolą systemu Windows Phone. Chodzi o model Kaixuan. Jego premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym miesiącu.

HTC Kaixuan zadebiutuje pod koniec marca. Tajwański smartfon będzie pierwszym urządzeniem pracującym na systemie Windows Phone. Tym samym mobilny system Microsoftu zadebiutuje na azjatyckim rynku.

Kaixuan (co po chińsku oznacza "triumfalny powrót"), dostępny będzie w cenie 4,399 juanów (ok. 2200 zł) i skierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników. Lektura specyfikacji technicznych, pozwala wywnioskować, że urządzenie jest niczym innym jak azjatycką wersją smartfona HTC Titan. Mamy więc do czynienia z 4,7 calowym ekranem, procesorem o taktowaniu 1,5GHz oraz 8-megapikselowym aparatem fotograficznym.

Zobacz również:

  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G

Różnice są w szczegółach. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Windows Phone 7.5, wersji specjalnie przeznaczonej na chiński rynek. Do HTC Kaixuan zaimplementowano Sina Weibo, czyli chińską wersję serwisu Twitter.

Badania firmy Canalys pokazują, że obecnie 56 proc. telefonów na chińskim rynku pracuje pod kontrolą systemu Android. Być może ten trend wkrótce się odwróci. Nie to jest jednak najważniejsze w tej informacji. Najistotniejszym wydaje się fakt, że tajwańskie HTC jest kolejną firmą, która z należytą powagą traktuje rynek chiński. Już za kilka lat może się bowiem okazać, że Chiny będą dla producentów najważniejszym segmentem...