HTC wprowadzi technologię Beats Audio do smartfonów z Windows Phone

Firma HTC zapowiedziała, że zamierza wprowadzić poprawiającą jakość dźwięku technologię Beats Audio do swoich przyszłych smartfonów z Windows Phone.

W sierpniu firma HTC zainwestowała 300 milionów dolarów w działalność i rozwój Beats Electronics co pozwoliło jej przejąć większościowy pakiet firmy zajmującej się dostarczaniem technologii muzycznych.

Pierwszym "dzieckiem" tej współpracy był zaprezentowany niedawno smartfon Sensation XE mogący się pochwalić technologią Beats Audio (oczywiście świadczy o tym stosowne logo umieszczone na dole jego obudowy).

Zobacz również:

  • Najlepsze smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Zadaniem technologii Beats Audio, która stanowi sprzętowo-programowe rozwiązanie, jest oczywiście zapewnienie wysokiej jakości dźwięku. Po podłączeniu do smartfona dousznych słuchawek Beats by Dr. Dre (Dr. Dre - jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich raperów i producentów), automatycznie przełącza się on na wybrany profil audio. Warto też dodać, że dodatkowo wspomniane słuchawki oferują mikrofon i pozwalają na skorzystanie z pilota zdalnego sterowania zapewniającego możliwość obsługi odtwarzacza muzycznego oraz odbierania rozmów.

Z najświeższych informacji wynika, że firma HTC nie zapomniała również o zwolennikach systemu Windows Phone. Zamierza bowiem wprowadzić do swojej oferty korzystające z niego smartfony, które wyposaży dodatkowo we wspomnianą technologię Beast Audio.

Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy tego typu urządzenia zagoszczą na rynku.