HTC wprowadzi w tym roku na rynek co najmniej trzy telefony z Androidem

Prezes HTC zapowiedział, że w tym roku jego firma wprowadzi na rynek co najmniej trzy telefony z systemem Android. Skomentował w ten sposób pogłoski, w myśl których HTC ma w 2009 roku wzbogacić swą ofertę o pięć urządzeń funkcjonujących pod kontrolą wspomnianego systemu.

Firma HTC ma bardzo mocną pozycję na rynku smartfonów. Jest największym producentem telefonów pracujących pod kontrolą Windows Mobile. We współpracy z Google i T-Mobile wprowadziła natomiast do sprzedaży pierwszy smartfon z systemem Android - model G1.

Podczas konferencji w Tajpej Peter Chou, prezes HTC, skomentował pogłoski, w myśl których kierowana przez niego firma ma wprowadzić w tym roku na rynek pięć modeli wyposażonych w system Android. Potwierdził, że HTC dostarczy w 2009 roku co najmniej trzy tego typu urządzenia, ale odmówił dalszych komentarzy w tej sprawie.

HTC wprowadzi w tym roku na rynek co najmniej trzy telefony z Androidem

HTC Magic - jeden z co najmniej trzech smartfonów HTC z systemem Android, które trafią w tym roku do sprzedaży

Warto przypomnieć, iż jeden z zapowiadanych na ten rok smarfonów z Androidem został już zaprezentowany. Nosi nazwę HTC Magic. W pierwszej kolejności trafi do klientów europejskich, za sprawą firmy Vodafone.

Zobacz też:

G1 - testujemy konkurenta iPhone'a.

Era G1 z systemem Android już w sprzedaży.