HTC wyda kolejny phablet. Nowy Desire 8 będzie urządzeniem ze średniej półki

Tajwańska firma HTC ostatnio zapowiedziała, że w tym roku chce skupić się na segmencie budżetowych smartfonów. Pierwszym takim modelem ze średniej półki może być nowy phablet o nazwie Desire 8. Urządzenie ma mieć 5,5 cala długości przekątnej ekranu, a wzornictwem będzie nawiązywać do urządzeń z linii One i innych smartfonów obecnych dziś w ofercie.

HTC nie zapowiedziało jeszcze oficjalnie nowego phabletu Desire 8, ale zdjęcia go prezentujące pojawiły się już w serwisie mydrivers.com. Jak na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat specyfikacji, ale patrząc na nazwę nie będzie to bezpośredni następca zeszłorocznego modelu HTC One Max. Tamten phablet miał zbliżone parametry do flagowego HTC One, a linia Desire od co najmniej dwóch lat plasuje się w okolicach średniej i niskiej półki jakościowej i wydajnościowej.

Nowy phablet HTC Desire 8 ma cechować się ekranem o przekątnej długości 5,5 cala. Biorąc pod uwagę powierzchnię wyświetlacza spodziewać się można, że będzie miał on rozdzielczość 720p, ale jak na razie nie jest to jeszcze potwierdzone. Reszta specyfikacji też jest owiana tajemnicą, a jedyne dane oprócz wyglądu obudowy dotyczą aparatu fotograficznego zastosowanego w tym modelu. Główny aparat ma robić zdjęcia w rozdzielczości 13 megapikseli, zaś kamerka do wideorozmów ma mieć 5 megapikseli rozdzielczości.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 16.10.2021]
HTC wyda kolejny phablet. Nowy Desire 8 będzie urządzeniem ze średniej półki

Nowe urządzenia od HTC zobaczymy najprawdopodobniej już za niecałe dwa tygodnie podczas targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Spodziewamy się na nich premiery nowego flagowca HTC M8 oraz jego mniejszej wersji HTC M8 Mini. HTC Desire 8 ma natomiast pojawić się dopiero 18 marca i ma zostać zaprezentowany w Pekinie i nie wiadom, czy firma zdecyduje się pokazać go także na targach MWC 2014 w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego.