HTC zamierza na nowo zdefiniować telefon komórkowy

HTC umieściło enigmatyczny wpis na Twitterze.

HTC jest firmą, która od lat zajmuje się produkcją telefonów komórkowych. Tajwańczycy zaczynali od urządzeń typu PDA (Personal Digital Assistant) pracujących pod kontrolą Windows Mobile, później eksperymentowano przez pewien czas z Windows Phone, a obecnie firma skupia się na smartfonach z Androidem i goglach HTC Vive.

HTC zamierza na nowo zdefiniować telefon komórkowy

Niestety na przestrzeni ostatnich lat w HTC nie dzieje się najlepiej. Sprzedaż smartfonów tajwańskiego producenta z roku na rok gwałtownie spada, a co najgorsze HTC nie posiada w swojej ofercie ciekawych urządzeń. Smartfony dostępne w aktualnym portfolio są przestarzałe i zbyt wysoko wycenione.

Szkoda, że HTC mimo wielkiego potencjału obecnie jest jedynie małą nic nie znacząco dla rynku firmą. Wystarczy przypomnieć sobie czasy, kiedy na rynku pojawił się modele One M7 lub One M8, które kreowały rynek smartfonów z Androidem.

W piątek 15 listopada 2019 roku na Twitterze Drew'a Bamford'a - dyrektora HTC Creative Labs pojawił się intrygujący wpis:

We wpisie Bamford pyta się użytkowników, który z starszych modeli HTC chcieliby zobaczyć z najnowszymi parametrami technicznymi.

Większość internautów jasno wskazuje na niemalże kultowy model One M7 z 2013 roku. Telefon ten charakteryzował się obudową typu unibody wykonaną z aluminium. M7 był także nowym rozdziałem dla firmy HTC i jednym z ostatnich modeli, który dobrze radził sobie na rynku. Część osób wskazuje też na jego następce - model M8, który konkurował z popularnym Samsungiem Galaxy S6.

Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdyby HTC zdecydowało się reaktywować serię One M7 lub One M8 z najnowszymi flagowymi podzespołami oraz czystym systemem operacyjnym Android bez zbędnych dodatków. Ewentualnie producent mógłby odświeżyć swoją nakładkę HTC Sense, która swego czasu była jedną z najlepszych. Niestety metalowa konstrukcja byłaby trudna do odtworzenia. Ze względu na powszechnie stosowane moduły NFC oraz cewki do bezprzewodowego ładowania wszystkie nowoczesne smartfony zbudowane są ze szkła.

Niedawna reaktywacja Motoroli Razr i jej gorące przyjęcie na rynku potwierdza, że konsumenci chcą kupować urządzenia, które kojarzą im się z przeszłością. W podobne działania zaangażowała się już wcześniej Nokia, która stworzyła nowe wersje kultowych modeli 3310 i 8110.