HTC zapowiada aktualizację do Androida 4.4 KitKat dla HTC One Max i HTC One Mini

Tajwańska firma HTC wyjawiła wczoraj na portalu Reddit plany dotyczące aktualizacji swoich smartfonów do systemu Android 4.4 KitKat i nowej wersji nakładki Sense. Oprócz terminów uaktualnienia dla phabletu HTC One Max i telefonu HTC One Mini pojawiła się też ciekawa informacja dotycząca jeszcze starszych modeli HTC One X i HTC One X+.

Firma HTC odpowiedziało wczoraj na liczne pytania klientów dotyczące aktualizacji smartfonów z rodziny HTC One. Dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad nowym systemem dla wydanych w zeszłym roku dwóch urządzeń będących mniejszą i większą wersją flagowca. Nowej wersji Androida 4.4 KitKat posiadacze phabletu HTC One Max mogą spodziewać się w marcu, a HTC One Mini - w kwietniu.

Co ciekawe, HTC wyjaśniło kwestię dotyczącą aktualizacji flagowego modelu z 2012 roku o nazwie HTC One X i jego poprawionej wersji HTC One X+. Już miesiąc temu posiadacze tego telefonu dostali sygnał, że mogą o aktualizacji zapomnieć. Wszystko z powodu Nvidii, czyli twórców napędzającego to urządzenie procesoria Tegra 3. W HTC One X(+) obecna jest inna wersja układu, niźli stosowana w tablecie Nexus 7, który aktualizację do KitKata otrzymał. Bez nowych sterowników dla układu Nvidii HTC ma związane ręce.

HTC zapowiada aktualizację do Androida 4.4 KitKat dla HTC One Max i HTC One Mini

Podobnie wyglądało to w przypadku modelu HTC One S. Jedna z jego wersji przeznaczona na rynek międzynarodowy posiadała starszą wersję układu Snapdragon S3. Ze względu na brak sterowników producent zdecydował się porzucić wsparcie dla wszystkich wersji tego modelu. Tym razem jednak nie wszystko stracone i producent rozważa wprowadzenie KitKata do amerykańskiej wersji HTC One X z procesorem Qualcomma. Posiadacze wersji z Nvidia Tegra 3 nie mają jednak powodu do radości.

źródło: Reddit