HTC zapowiada osiem rdzeni procesora w budżetowym smartfonie

Do oferty HTC niedługo dołączy kolejny smartfon. Będzie to pierwszy telefon w produktowym portfolio tego tajwańskiego producenta wyposażony w układ z procesorem o aż ośmiu rdzeniach. Nie będzie to jednak, jak można by się spodziewać, model z wysokiej półki. Nowy smartfon ma być kolejnym przedstawicielem budżetowej linii HTC Desire.

Pierwszy smartfon o nazwie HTC Desire był swego czasu topowym urządzeniem w ofercie tajwańskiego producenta, ale od tego czasu z tej nazwy korzystają już tylko telefony z niskiej i średniej półki cenowej. Do tej pory pojawiło się już wiele modeli z tej linii o różnorodnej specyfikacji, a wedle ostatnich zdjęć które pojawiły się w sieci, mają kolejne telefony mają być dostępne w kilku zupełnie nowych kolorach.

Oprócz tego pojawiły się informacje o jednym konkretnym nowym modelu telefonu z rodziny HTC Desire. To budżetowe urządzenie ma mieć ekran o przekątnej pięciu cali i rozdzielczości 720p. Napędzać ma je zupełnie nowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek wspomagany przez 1,5 GB pamięci RAM. Oprócz tego na pokładzie ma znaleźć się klasyczny 8-megapikselowy aparat, a całość ma działać pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean z nakładką Sense 5.5.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]
HTC zapowiada osiem rdzeni procesora w budżetowym smartfonie

HTC Desire z ośmiordzeniowym procesorem ma kosztować 240 euro, co powinno przełożyć się na cenę około 1200 złotych w naszym kraju. Oficjalnej prezentacji nowego modelu i nowych kolorów możemy spodziewać się już za miesiąc podczas targów Mobile World Congress 2014, które odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie.

źródło: gsmaerna.com