HTC zaprezentowało smartfon One M8 w wersji z systemem Windows Phone 8.1

HTC wprowadziło dzisiaj do oferty nowe urządzenie, ale nie jest to zupełnie nowy smartfon. Firma zainstalowała po prostu na swoim topowym telefonie z Androidem HTC One M8 system operacyjny Windows Phone 8.1.

O nowym smartfonie HTC z systemem Windows Phone 8.1 spekulowało się już od dłuższego czasu, a firma wreszcie oficjalnie potwierdziła plotki. Pełna nazwa nowego modelu telefonu w ofercie tajwańskiej firmy to HTC One M8 for Windows. Urządzenie jest praktycznie identyczne, jak obecna w sprzedaży od wiosny wersja z systemem Android.

HTC zaprezentowało smartfon One M8 w wersji z systemem Windows Phone 8.1

W HTC One M8 for Windows zastosowany został czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,3 GHz. Wspierany będzie przez 2 GB pamięci RAM, a na system i dane użytkownika przewidziane zostało 32 GB przestrzeni z możliwością rozszerzenia jej o kolejne 128 GB za pomocą karty microSD.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!

W nowym urządzeniu znalazł się ten sam ekran, co w HTC One M8 z Androidem. Producent zastosował 5-calowy panel Super LCD3 o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 2600 mAh. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddany został aparat 4,3 mpix wykorzystujący Ultrapiksele oraz 5 mpix kamerka do wideorozmów.

Wygląda też na to, że z systemu Windows Phone 8.1 będą mogli skorzystać na swoich urządzeniach posiadacze klasycznego wydania HTC One M8 z Androidem. Jak na razie nie wiadomo, jaka będzie rynkowa cena nowego telefonu. Do tej pory dowiedzieliśmy się tylko, że trafi on do oferty amerykańskiej sieci Verizon w cenie 99 dolarów przy dwuletniej umowie.

źródło: neowin.net