HUNT: Horrors of the Gilded Age – walcz z innymi albo umieraj samotnie

HUNT to mroczna gra akcji, w której czterech graczy jednoczy siły, aby wspólnie odpierać ataki krwiożerczych kreatur oraz wytropić groźnych bossów. Gra stawia na intensywną kooperację, a rozgrywka toczy się z perspektywy trzecioosobowej.

HUNT to debiut studia Crytek USA Corp. i jest kolejnym tytułem z rodzaju „Games-as-a-Service”, wydanym przez Cryteka. Grę będzie można po raz pierwszy wypróbować już za tydzień na targach E3 w Los Angeles.

"Gracze będą liczyć każdy nabój oraz błagać o pomoc, wchodząc coraz głębiej w mroczny świat HUNT: Horrors of the Gilded Age. Na początku procesu produkcji puściliśmy wodze fantazji, więc każdy gracz odnajdzie w HUNT całe bogactwo możliwości, świeże pomysły i wciągającą przygodę" – mówi David Adams, CEO Crytek USA Corp.

Akcja gry toczy się pod koniec 19. wieku w świecie, w którym mity i legendy przypominały o złu, jakie czai się na każdym kroku, tuż na granicy codziennego życia. Gracze wcielają się w łowców, ryzykujących życie, wkraczając na tereny zasiedlone przez szkaradne kreatury. Dreszcz emocji zapewniają nie tylko pościgi za bossami, ale również specjalny system generowania zawartości, który zapewni, że gracze nigdy nie spotkają tego samego środowiska czy grupy wrogów ponownie. Śmiertelnie niebezpieczny boss może czaić się na każdym kroku, a ciągłe niespodzianki nie pozwalają ani na chwilę wytchnienia w pościgu. Pokonanie wrogów wymaga ścisłej współpracy pomiędzy graczami, którzy nierzadko będą mieć do czynienia z naprawdę przerażającymi potworami.

HUNT: Horrors of the Gilded Age wejdzie w zamkniętą fazę testową (PC) w drugiej połowie roku, a gracze mogą już dziś zapisać się na stroniehttp://www.huntthegame.com, aby otrzymać zaproszenie do bety. Uczestnicy tegorocznych targów E3 mogą zobaczyć grę na żywo na stoisku Cryteka 4500 w Los Angeles Convention Center.