HWiNFO 32 3.73.1220 - poznaj wszystkie sekrety swojego PC

Różnorodność podzespołów komputerowych, liczba modeli, wariantów i możliwości konfiguracyjnych powoduje, że do ich testowania potrzebne są często aktualizowane i precyzyjne narzędzia. Jeżeli nie stać cię na rozbudowane komercyjne aplikacje, zainstaluj bezpłatny HWiNFO 32. W zupełności wystarczy!


Werdykt PCWorlda

HWiNFO32 3.73.1220

Doskonałe narzędzie do testowania urządzeń zainstalowanych w komputerze. Do tego zawsze aktualne i, co istotne - bezpłatne.

Zalety:

  • bezpłatny
  • obsługuje najnowsze urządzenia

Wady:

  • brak polskiej wersji językowej
  • kłopoty z działaniem w systemie Windows Vista

Polecamy:

Zobacz także:

Do pobrania:

HWiNFO 32 3.73 to aplikacja do testowania, monitorowania i raportowania informacji dotyczących podzespołów komputera i używanych przez nie sterowników. Sprawdzi i poda szczegóły konfiguracji, informacje o modelach, może na bieżąco weryfikować ich stan.

Sherlock Holmes...

HWiNFO32 wydobywa z zainstalowanych urządzeń nawet najdrobniejsze szczegóły dotyczące konfiguracji. Nie mają przed nim tajemnic najnowsze procesory i płyty główne, program poda informacje dotyczące wersji i możliwości BIOS-u peceta czy pamięci podręcznej. Sprawdzi możliwości i ustawienia pamięci RAM, przeskanuje dokładnie karty zainstalowane na magistrali PCI. Wyświetla mnóstwo informacji dotyczących monitorów ale, co zaskakujące, stosunkowo niewiele parametrów związanych z kartami graficznymi. Analizuje napędy, porty, sterowniki audio i konfigurację sieci.

Zobacz również:

  • OnePlus przyznaje się do winy! Jakie argumenty przedstawiono?
  • Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa [Aktualizacja 28.07.2021]

...i dr Watson w jednym

Zestawy sensorów HWiNFO na bieżąco monitorują stan komputera. Program automatycznie bada temperaturę płyty głównej, procesora i dysku, wyświetla napięcia zmierzone w najważniejszych punktach systemu. Kontroluje prędkości taktowania. Technologia S.M.A.R.T pozwala szybko zareagować użytkownikowi w razie zbliżających się kłopotów i ewentualnych awarii. Przydatny jest także moduł testujący wydajność. Pozwala on sprawdzać, jak na szybkość działania komputera wpłynęła modyfikacja ustawień zainstalowanych w nim urządzeń. Mierzona jest szybkość obliczeń jednostek stało i zmienno przecinkowych, wydajność obsługi funkcji multimedialnych.

Weryfikowany jest transfer danych z pamięci oraz szybkość zapisu i odczytu danych z dysku. Uzyskane rezultaty porównasz z wieloma innymi systemami referencyjnymi. Wszystkie raporty wygenerowane przez aplikację zapiszesz w formacie tekstowym, zarówno w rozbudowanej, jak i uproszczonej postaci, w formie pliku HTML i XML albo jako dane CSV. Prosty kreator pozwala precyzyjnie zdefiniować, jakie informacje zostaną przez program uwzględnione.

Co nowego

HWiNFO nie ma polskiej wersji językowej. W najnowszej odsłonie tego narzędzia dodano obsługę wielu nowych urządzeń. Program rozpoznaje najnowsze modele kart graficznych AMD, zarówno tych które są na rynku, jak i architektur planowanych na przyszłość. Przewidziano więc na przykład współpracę z takimi GPU, jak Tahiti, New Zealand, Thames czy Lombok. Rozszerzono rozpoznawanie kart nVidii i kilku urządzeń markowanych praz Asusa. Rozbudowano i poprawiono narzędzia raportowania opisujące GPU. Obejmują one teraz na przykład sensory taktowania i nie zawieszają się podczas skanowania kart graficznych na niektórych magistralach PCI.

Rozszerzona została obsługa monitorów LCD produkcji LG i zaktualizowane funkcje testujące taktowanie pamięci architektury Sandy Bridge. Naprawiono zapis wartości odczytywanych z sensorów do pliku w formacie CSV. HWiNFO potrafi się jednak zawiesić w trakcie skanowania systemów pracujących pod kontrolą Visty. Blokowanie jest na tyle poważne, że konieczny jest twardy restart, a wszystkie niezapisane dane ulegają utracie.

Mimo angielskiego interfejsu HWiNFO 32 i kłopotów z działaniem pod kontrolą Windows Vista można polecić ten program każdemu, kto potrzebuje narzędzi do precyzyjnego testowania konfiguracji sprzętowych i programowych różnych komputerów. Jest prosty w obsłudze, działa szybko i co ważne, jego częste aktualizacje zapewniają współpracę z najnowszymi podzespołami dostępnymi na rynku.