HZ1 - szerokokątny superzoom Samsunga z filmowaniem HD

HZ1 to oznaczenie nowego cyfrowego aparatu kompaktowego firmy Samsung, który cechuje się szerokokątnym obiektywem z dużym zoomem. Pozwala on ponadto na rejestrację filmów w jakości HD.

HZ1 to pierwszy superzoom w ofercie koreańskiego producenta. Model ten charakteryzuje się zastosowaniem szerokokątnego obiektywu SHD pozwalającego na 10-krotne przybliżenie optyczne obrazu w zakresie ogniskowych od 24 do 240 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm). Aparat dysponuje matrycą 1/2,33" o efektywnej rozdzielczości 10,2 milionów pikseli oraz zapewnia wykonywanie ostrych zdjęć dzięki podwójnemu systemowi stabilizacji obrazu - elektronicznemu i optycznemu.

Samsung HZ1

Samsung HZ1

Sprzęt pozwala również na rejestrowanie sekwencji wideo w rozdzielczości HD (720p) oraz skorzystanie z takich funkcji jak Face Detection, Smile Shot, Blink Detection, Self Portrait, Beauty Shot i Red-eye Fix. Warto też wspomnieć, że aparat dysponuje obudową o wymiarach 105 x 61,4 x 36,5 mm oraz 2,7-calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli.

Niestety cena oraz data wprowadzenia urządzenia do sprzedaży nie zostały podane.


Zobacz również