"Hack the Pentagon" - antyhakerski program Pentagonu

Pentagon na wzór programu "bug bounty" zapowiedział uruchomienie programu "Hack the Pentagon".

"Hack the Pentagon" (Zhakować Pentagon) to nowy projekt Pentagonu, mający pomóc mu w uszczelnieniu zabezpieczeń (poprzez wskazanie potencjalnych luk) przed ewentualnymi atakami hakerów. Departament Obrony w końcu docenił korzyści jakie niesie ze sobą zaangażowanie w tego typu działania wielu specjalistów z zewnątrz.

Nowa inicjatywa skierowana jest do specjalistów z amerykańskim obywatelstwem. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych ma nadzieję, że chęć uczestnictwa w projekcie wyrażą tysiące z nich. Obecnie dopracowywane są jeszcze jego szczegóły. Wiadomo już jednak, że początkowo testowane będą zabezpieczenia tylko publicznie dostępnych portali Pentagonu (później być może włączone w program zostaną także sieci wewnętrzne). Ponadto przewidziane zostały nagrody finansowe. Niestety nie wiadomo o jakich kwotach możemy tutaj mówić, lecz z pewnością muszą one być odpowiednio zachęcające, aby przedsięwzięcie przyniosło oczekiwane rezultaty.

Zobacz również:

  • 5 sposobów na ochronę prywatności w sieci, których nie znasz

Na koniec warto przypomnieć, że podobny program (nazywa się Bug Bounty) funkcjonuje już od kilku lat m.in. w firmie Google.