Hackathon NATO: polscy żołnierze najlepsi

Pierwszy natowski konkurs Hackathon w jednej z dyscyplin wygrał zespół składający się z trzech młodych polskich oficerów.

W dniach 4-8 kwietnia 2016 r. w Krakowie odbył się pierwszy natowski konkurs Hackathon. Jego tematem była architektura korporacyjna (dwie dyscypliny: programowanie oraz modelowanie), natomiast za organizację odpowiadał zespół analityków i projektantów z dowództwa SACT (Supreme Allied Command Transformation).

Polscy żołnierze górą

W dyscyplinie programowania zwyciężył zespół składający się z trzech polskich żołnierzy: ppor. Marcina Cieślewicza, ppor. Marcina Perki oraz ppor. Artura Stachurskiego. Wszyscy służą w podległym Inspektoratowi Systemów Informacyjnych Resortowemu Centrum Zarządzania Projektami Informatycznymi w Warszawie.

Zespół stworzył oparty na chmurze obliczeniowej program służący do repozytorium NATO C3 Taxonomy. Komisja doceniła efektywność zespołu, któremu w zaledwie 4 dni udało się przygotować tak złożone narzędzie. Doceniła też nowoczesny interfejs.

Z kim walczyli Polacy?

W konkursie Hackathon brali udział przedstawiciele organizacji wojskowych państw NATO, cywilnych środowisk uczelnianych oraz firm komercyjnych (CoherenSEA, COMARCH, Front End, Hewlett Packard Enterprise (HPE), MooD International, No Magic, Syntell).

Co stanie się z projektem?

Przygotowany przez polski zespół projekt zostanie wykorzystany przez NATO.

Więcej informacji.