Haker przejął oficjalne konto Sił Obronnych Izraela

Nieznanemu hakerowi udało sie przejąć na parę godzin oficjalne konto rzecznika armii izraelskiej i zamieścić dwa tweety. Jeden mógł wywołać panikę w regionie, został jednak szybko zdementowany.

Do zdarzenia doszło wczoraj, a o włamanie podejrzewana jest SEA. To skrót od Syrian Electronic Army, czyli Syryjska Armia Elektroniczna, wspierająca Baszara al-Assada. Pierwszy fałszywy wpis głosił: "OSTRZEŻENIE: możliwy radioaktywny wyciek po trafieniu elektrowni jądrowej w Dimonie przez dwie rakiety". Drugi natomiast był następującej treści: "Na zawsze @Official_SEA16 niech żyje Palestyna". Po odzyskaniu konta przez informatyków Izraela natychmiast pokazał się na nim wpis dementujący dwa zacytowane.

Haker przejął oficjalne konto Sił Obronnych Izraela

SEA już w przeszłości przejmowała konta na Twitterze, a wśród ofiar znalazły się między innymi takie organizacje i media jak The Associated Press, NPR, CBS, The Guardian, BBC, a nawet Onion. Jednak jak na razie to tylko domysły, aczkolwiek Official_SEA16 to oficjalne konto informatycznej armii Assada.