Haker skazany na pół roku więzienia

Sąd w Portland w Stanach Zjednoczonych skazał Gregory'ego Aarona Hernsa na pół roku więzienia za włamanie do sieci komputerowej agencji kosmicznej NASA oraz ograniczył mu na trzy lata dostęp do komputera. Herns musi dodatkowo pokryć straty poniesione przez NASA.

Przestępstwa dokonano w 2001 r. 17-letni wówczas Herns, uczeń szkoły średniej w Portland, włamał się do sieci komputerowej w Goddard Space Flight Center. Wskutek tych działań NASA poniosła straty w wysokości 200 tysięcy dolarów. Herns podczas śledztwa zeznał, że potrzebował po prostu więcej przestrzeni dyskowej, gdyż nie miał już gdzie przechowywać pobranych z Internetu filmów.

W zeszły piątek Herns przeprosił NASA i służby federalne. "To, co zrobiłem kilka lat temu, już minęło i jest poza mną" powiedział podczas rozprawy.

Sprawa Hernsa to kolejny przypadek hakera skazanego na karę więzienia za przestępstwa komputerowe. W minionym tygodniu sąd w Charlotte, również w USA, wymierzył Brianowi Salcedo karę 9 lat pozbawienia wolności (pisaliśmy o tym w tekście "9 lat więzienia dla hakera").


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: